X
GO
22 Eylül 2017

Almanya Gezisi

Almanya Gezisi

TR33 Bölgesi’ndeki sektör analizi sonuçlarına göre belirlenen 9 sektörle bağlantılı uluslararası mukayese çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla 7-11 Ağustos 2017 tarihlerinde Almanya’ya karşılaştırmalı değerlendirme ziyaretinde bulunuldu. 

Zafer Kalkınma Ajansı uzmanları, Bölge’de belirlenen gıda, metal ve mobilya sektörlerinde aktif olan KOBİ’ler ve Teknik Destek Ekibi temsilcilerinden oluşan 12 kişilik bir ekip, Almanya’da bilgi-beceri geliştirme ve eğitim alanında uzmanlaşmış mesleki kurum ve kuruluşlardaki işleyişi, firmalarda yürütülen çalışmaları inceleme fırsatını buldu.

Çalışma ziyareti kapsamında Baden-Württemberg International’da işletme, yatırım, bilim ve araştırma merkezi yöneticileri ile görüşmeler yapıldı. Birkan Food-Gıda Firması, Keck Holz Mobilya Firması, GSW, MetallArt, Walter ve Harro Höflinger Metal Firmalarında incelemelerde bulunuldu ve Mercedes- Benz Müzesi ziyaret etti.

Heyet ayrıca Baden-Württemberg Ekonomi Bakanlığı temsilcileri ve Sttutgart Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile görüşerek, karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirdi.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x